“The Rei Kawakubo” / “Comme des Garçons: The Art of the Between” parodoje “Metų” pasirodymas

Daugumai madingų žmonių, tiesiogiai žiūrint į Rei Kawakubo akis, didžiojo avangardo etiketės “Comme des Garçons” dizaineris yra panaši į žvilgsnį į saulę. Tai sukelia šiek tiek veržlumą. \

Kawakubo laikomas tokiu dideliu pagarba – ji yra laikoma dievu, iš tiesų, kad retai progai ji atrodo viešai, po jos seka švelniai besiplikantieji krūva, visi meldžiasi už tam tikrą išmintį ir dar drąsūs su ja suartėti. Prieš keletą metų Paryžiuje atsidūriau neįtikėtinai sėdi tiesiai priešais Kawakubo, pasibaisėtinu mados žurnalo pietų metu, kuria iki pat nakties pabaigos ji niekam nieko nekalbėjo, kai ji staiga pripažino mano buvimą ir pareiškė: “Tu atrodai šiek tiek mokinys “. Tada ji greitai paliko.

Mana iš dangaus! Buvo tarsi buvęs palaimintas.

Comme des garcons the met - embed 2
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

 

Bet man įdomu, kas kas nors už šio įdomaus prabangos kupinių burbulo, kuris yra aukščiausios mados industrija, laukia šios savaitės naujos parodos atidarymo Metropoliteno meno kostiumų instituto muziejuje. “Rei Kawakubo” / “Comme des Garçons: interjero menas” – tai tik antroji paroda, kuri kada nors buvo suteikta gyvam dizaineriui. Pirmasis buvo apie Yves Saint Laurentą daugiau kaip prieš 30 metų, kai YSL buvo jo aukštyje įgaliojimai. (Atsparumas tokiems šou gali būti pateisinamas, nes negyvi dizaineriai mažiau skundžiasi, kaip jie vaizduojami.)

Comme des garcons the met - embed 6
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

Pasak kuratoriaus Andrewo Boltono, dabar, pasak kuratoriaus Andrewio Boltono, šaukiant sprendimą Kawakubo buvo paklausti dizainerio, kuris buvo labiausiai įtakingas jų bendraamžių, atsakymas būtų buvęs YSL atgal į savo dieną tiek, kiek tai būtų “Kawakubo” šiandien. Ir kiek aš, kaip ir aš, garbinu Rei altoriuje, turiu paklausti, ar ši paroda, o ne padėtų paaiškinti savo išskirtinai paslaptingą kūrybiškumo bruožą išoriniam pasauliui, gali padaryti daugiau, kad atskleistų visišką mados industrija ir dažnai absurdiška elito kūrėjų ir kritikų pozicija.

Comme des garcons the met - embed 5
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

Iš tikrųjų, kaip parodė Kawakubo darbas, šie tikslai nebūtinai yra vienas kito neišsiskiriantys, nes jos dizainai, kurie ginčija visas grožio ir formos nuostatas, linkę savarankiškai pasirinkti savo auditoriją. Jie sukasi ir provokuoja, kartais baisiai. Tai reiškia, kad jūs turite žinoti, kad juos vertintumėte, arba įvertinti tuos, kurie turi pasitikėjimą juos dėvėti, nes priešingu atveju galite patekti į “Comme des Garçons” parduotuvę arba šią parodą, ir jūs manote, kad jūs atvyko į visiškai kitokią planetą.

Comme des garcons the met - embed 1
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

Ypač ryškios galerijos erdvės švyti kaip blizganti balta, kaip erdvėlaivio viduje, mados parodos retenybė, nes dauguma istorinių drabužių reikalauja, kad būtų apsaugoti mažai šviesos. Čia, nes darbas čia yra gana neseniai – išskyrus kai kuriuos kūrinius nuo 80-ųjų ir devintajame dešimtmetyje, dauguma yra šio amžiaus – lankytojai gali norėti dėvėti akinius nuo saulės patalpose, kad galėtų mėgautis visomis mados patirtimi. Šioje didelėje baltajame kambaryje, maždaug dydžio dizainerio boutique, apie tai galvoti, yra serijinės vamzdžių kameros, kuriose yra daugybė “Kawakubo” daugiausiai sukurtų kūrinių: suknelės su “gabalais ir iškilimais” nuo jos 1997-ųjų metų rinktinės, kuri įterptas užpildas į keisčiausias vietas, suknelės iš mezginių baltos spalvos lapų, atrodo kaip skardinių maišeliai, būgniniai būgnai, pastatyti narveliuose, ir asmeninis mėgstamiausias 2012 m. paplatęs paltas, skirtas kurti madą dviem dimensijomis.

Comme des garcons the met - embed 8
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

Visais savo metų, apimančių šį pasaulį, niekada nebuvo “Comme des Garçons” klientas. Aš tiesiog neturiu nervų ar progos dėvėti tokius dalykus ar biudžetą. Bet aš džiūgau klausytis pokalbio po kiekvieno pasirodymo, nes redaktoriai diskutuoja apie šio vienkartinio ar jo apvalkalo reikšmę, kokie kodo žodžiai kritikai pasiėmė backstage ir visada nuostabiai keistą stagingą ar Kawakubo laidas. Jie patraukliai mato. Ir aš norėjau klausytis Boltono, nes bandė aptarti Rytų filosofiją, pačią idėją apie tuštumą, vizualų dviprasmiškumą ir Wabi-Sabio estetiką (tai paskutinė apie netobulų grožį), kai jis bandė padaryti kuratorišką savo karjeros požiūrį..

Comme des garcons the met - embed 3
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

Jo parodyto subtitra “In-between-the-art” – tai nuoroda į Kawakubo polinkį dirbti visų rūšių ir be jų ribų, taip pat jos neįsivaizduojamos pastabos apie savo darbą. Viename garsiame pavyzdyje, kai paprašyta apibrėžti kolekcijos reikšmę, Kawakubo atsakė piešdami ratą ant popieriaus lapo. “Ahh …” tu gali išgirsti madą, “genialą”!

Comme des garcons the met - embed 4
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

Keista, turėjau panašų reagavimą į parodą, kuri surinkta į tai, kas turėtų būti grupės, atspindinčios Kawakubo dichotomijas. Pavyzdžiui, “Nebuvimas ir dalyvavimas”, pvz., “Dizainas prieš ne dizainą”, “Mada vs Antifashion”. Galbūt pagunda atsakyti “Huh? o kas? “, bet mano kūnas yra tas, kad daugelis žmonių yra tikrai suinteresuoti sužinoti daugiau apie Kawakubo darbą, kurį, beje, gerai aprašė Boltono kataloge (50 USD).

Bet čia, asmeniškai, turėsite dirbti.

VIDEO: žiūrėkite “2017 Met Gala” išvaizdą

Comme des garcons the met - embed 7
Dalyvauja Metropolitan Museum of Art

Galbūt dėl ​​estetinių priežasčių kuratoriai nusprendė neįtraukti daug sienos teksto, o ekranuose koduotų skaičių su žymėmis, pvz., “5.1.4” arba “9.3.7.” Kiekvienas susijęs su 40 puslapių planu išleistas prie įėjimo, išspausdintas įvairių vamzdžių ir lentynų schemomis, kurios atrodo kaip instrukcija IKEA lovų rėmo statybai.

Susijusios prekės: “Rei Kawakubo x Comme des Garçons” mažmeninė kolekcija eina į “Met Store”

Galbūt buvo chronologinės paslapties kitos priežastys, nes kuratoriai elgėsi su gyvu daiktu, kuris, žinoma, nenorėjo pažvelgti į praeitį. Metas galbūt nebūtų norėjęs įžeisti Kawakubo su detalėmis, pavyzdžiui, datomis ar audiniais, tačiau lankytojų rezultatas gali būti tas, kad visas darbas atrodys šiuolaikiškas, sujungiant jį į vieną didelę kolekciją, tarsi paroda būtų tik dar viena prabangio boutique. Skirtingai ir puikiai, tikrai, bet ar tai bus kalbėti bet kur kitur nei jau paverstas?