Taip. Žmonės su negalia myli madą, taip pat.

Žygis į tikrąją mados įvairovę prasidėjo lėtai ir spurtuose, tačiau dabar viskas keičiasi greičiau, nes įtraukiamosios ir realios grožio atstovybės tapo populiariosios kultūros centru. Nors šioje srityje buvo daug pasakyta dėl lenktynių, dydžio ir lyties, vienas nepakankamai atstovaujamų gyventojų, kuris neseniai pradėjo įsiskverbti į pokalbį, yra asmenys su negalia.

VIDEO: Christina Applegate atveria

“The Business of Fashion” savo naujausią spausdintą leidinį parodė prieš dvi savaites su aktyvisto Sinéad Burke apčiuopiamu profiliu ir nepakankamu dėmesio žmonėms su fiziniais negalia. Trečiadienio naktį Manhetene pasirodė kilimo ir tūpimo takas, kuriame buvo palankiai vertinamas tik trūkstamas dalykas.

Studentai iš pagrindinių miesto madų mokyklų, vadovaujama dizainerės Anna Sui, dirbo su Cerebral Palsy fondu, siekdami sukurti drabužius, skirtus konkrečiai neįgaliųjų asmenų poreikiams tenkinti, įskaitant tuos, kurie turi protezines galūnes arba kurie naudojasi vežimėliais judumui. Rezultatai buvo nuostabiai madingi, modeliuojami advokatų įgulos, kurios džiaugėsi savo posūkiu. Ryan Haddad, aktorius su cerebriniu paralyžiu, dėvėjo džinsinį ir paisley sportinį kostiumėlį, kurį jis ištraukė kilimo ir tūpimo tako pabaigoje, atskleidęs marškinius, kurie sakė: “Sexy” ir XXX kategorijos karoliai.

Ana Sui Dis Runway
Richard Parlay kopijavimo aparatas

“Tai buvo nuostabu, – sakė Sui po šou. “Prieš tai nieko nežinojo apie cerebrinį paralyžią, todėl man baugino. Tačiau pirmą dieną jie atnešė modelius susitikti su mumis, ir aš paprašiau Ryan pasakyti, kaip jis norėjo suknelė. Jis sakė: “Anna, aš tiesiog noriu būti seksualus”. Taigi, gerai, mes ketiname duoti jums seksą “.

Bet kokiu atveju jis sudaužė ledą. Sui ir studentai dirbo su “Londono laisvės” spaudiniais ir audiniais iš “Cotton Inc.”, siekdami kurti dizainus, kurie pirmenybę teikė komfortui, kurdami eskizus, skirtus funkcijai ir mobilumui, proporcijoms ir galiausiai stiliui. Nors galutiniai modeliai atspindėjo konkrečių modelių asmenybes ir poreikius, rezultatai buvo ne tik apie madą, bet ir apie besikeičiančių žmonių su negalia suvokimą.

Kaip sakė “Cerebral Palsy Foundation” generalinis direktorius Richard Ellenson, “šįvakar matėme, kas atsitiks, kai žmonės pažvelgs į jus tinkamu būdu”.