Kaip atsparus vandeniui jūsų batai, nesunaikinant jų

Lietus ar sniegas (ar bet koks kritulių rūšis) yra panašus į mirties pabučiuką į mylimą odos batų porą. Štai kodėl beveik visi batų priežiūros nurodymai reikalauja, kad jie būtų atsparūs vandeniui, prieš pradedant vaikščioti lauke. Pasirodo, kad viena prevencinė priemonė gali turėti priešingą poveikį, sutrumpinant batų gyvenimo trukmę. “Odos SPA” ir batų priežiūros žinovų viceprezidentas Davidas Mesquita būtų pirmasis, kuris rekomenduotų nenaudoti neperšlampamų purškiklių – jo parduotuvė net neapsaugo šių daiktų. Taigi, ką turėtumėte padaryti, kad apsaugotumėte savo batus nuo elementų? Laikykis skaitymo, kad sužinotumėte, kaip nešioti savo batus be jų visiškai sugadinti. 

Venkite vandeniui atsparių purškalų

“Jei tikrai” vandeniui atspari “oda, tai reiškia sukurti barjerą, kuriame vanduo ar drėgmė negali išeiti iš abiejų krypčių, todėl oda nebegali kvėpuoti”, – sako Mesquita. “Kai oda nebegali kvėpuoti, ji įtakoja temperatūrą ir prakaitą iš vidaus, sukelia prakaitą ir kvapą. Paveikslėk savo koją, sėdintį pirtyje”.

Vietoje to pasirinkite vandeniui atsparią purškimo priemonę

Vandens dėmių repelentai yra jūsų geriausias pasirinkimas – jie yra pakankamai lengvi, kad net jei jūs netyčia pervertumėte medžiagą, tai nepadarysite žalos, praneša Mesquita. Kitas perkas? Išvalyti, dažyti ir kondicionuoti batus (taip pat žinoma kaip viską, ką reikia padaryti, kad išlaikytumėte batų gyvenimą) iš tiesų galima padaryti, jei naudojate vandeniui atsparų purškimą. “Vandeniui atsparūs purkštuvai yra per stiprūs, jie veikia kaip sandariklis, todėl jis nesugertų lako ar odos kondicionieriaus”, – aiškina Mesquita..

SUSIJĘS: $ 0 triktis pašalinti druskos dėmeles iš savo batų

Pirmiausia išbandykite pakuotę

“Aš rekomenduoju atlikti patikrinimą vietoje, prieš tai taikydamas bet kokį dalyką”, – įspėja Mesquita. “Visada vietoje pirmosios vietos”.

Rūkas lengvas

“Laikykite purškimą nuo aštuonių iki 12 cm atstumu nuo gaminio ir purškite vieną labai lengvą aplikaciją. Leiskite tai išdžiūti. Tada įjunkite antrą sluoksnį ir, jei norite, galėsite padaryti trečią”, – sako Mesquita. Jo pasirinkimas: “Leather Spa” vanduo ir dėmių gynėjas (17 Lt; leatherspa.com). 

Venkite tam tikrų apdailos

“Nepurškite lakinės odos. Pagalvokite apie tai kaip plastiką – tai gali nebūtinai sugadinti medžiagą, bet ji tiesiog sėdės ant viršaus ir atrodys netyčia arba šlapia”, – sako Mesquita. “Visoms kitoms medžiagoms, tokioms kaip oda, zomša, nubukas ir audinys, galite naudoti vandeniui atsparią purškiklį.”