Tai puikus gėlių kiekis, kad pagamintumėte 1 unciją iš Chanelio žinomiausių kvepalų

Kodėl Chanel Nr. 5 kvepalai yra tokie brangūs?

Mažiausias 1,7 uncijos aromato butelis, kurį “Coco Chanel” sukūrė 1921 m. Ir apibūdino kaip “moters kvepalus su moters kvapu”, kainuoja 105 JAV dolerių (parduotuvė “Chanel No. 5” nordstrom.com), o kainos pakyla iki 215 USD už 6,8 uncijos.

kanalas no 5 perfume
NIKLAS HALLE’N / AFP / “Getty Images”

SUSIJĘS: Chanel parduoda 1,150 dolerių plastiko lietaus skrybėlę ir žmonės iš tikrųjų ją dėvi

Na, pasirodo, kad mokate už ilgą procesą, kuris patenka į pakuotes, kurios yra žymios aukso spalvos skysčio, o ne tik prekės ženklo pavadinimas. Pagal “The New Yorker”, vienas Prancūzijos mados namų parašo kvapo 30 ml butelis (maždaug 1,01 uncijos) yra sudarytas iš 1000 Pégomas jazminų gėlių ir 12 Pégomo rožių.

kanalas No 5 Perfume flowers
PASCAL GUYOT / Getty Images

Taigi, kiek ekstensyvus yra augalų gėlių procesas, skirtas jūsų aromatiniam malonumui? Nuo devintojo dešimtmečio Josefas Mulas ir jo šeima išskirtinai augino Chanelio žiedus Prancūzijoje Pégomas. Naudojamas rožių tipas yra vadinamas Rosa centifolia, kuri yra žinoma dėl savo “kopūstų” ir daugiakryptės išvaizdos ir dėl to, kad jie gamina kvapą, panašų į medaus, “The New Yorker” ataskaitos.

Rosa centifolia in chanel no 5 perfume
REDA & CO / Getty Images

Kai rožės žydi pavasarį, 70 žmonių rankiniu būdu parenka kiekvieną rožę 50 akrų ūkyje. Praėjusį gegužę, aš tikėjausi, kad vyrai ir moterys, dirbančios ten, surinks 37 tonų gėlių.

Pégomas, France flowers chanel no 5
VALERY HACHE / “Getty Images”

Po pjovimo rožės paimamos į gamyklą, kurioje greitai išgaunamas jų aliejus, o ilgas procesas paverčia gėles nuo rausvos iki rudos spalvos ir galiausiai į skystį, išleidžiamą iš kiekvieno butelio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =