Odos vėžys ar tiesiog vieta? Ką daryti, kai matote kažką “keisto” ant odos

Kalbant apie mūsų odą, pastebėjimas kažką neįprasto gali būti bauginanti dilema. Taigi, kaip mes tiksliai išskirti tai, kas yra keista vieta ir kokius konkrečius veiksmus imkime pastebėję (be visiškai freaking out)? Mes kalbėjomės su dermatologu Melanie D. Palmu, MD, MBA, norėdami sužinoti daugiau.

Visų pirma pašalinkite internetą, kad išvengtumėte bet kokių netikslumų ar dviprasmiškos informacijos. “Žiūrėkite profesionalų dantų gydytojo odontologą,” siūlo Palm. “Dermatologai yra odos ekspertai, ir mes galime atskirti gerybinius (nieko nerimauti) ir galimai piktybinius (odos vėžio) odos dėmes.” Norint atskirti, ar taškas turėtų būti klasifikuojamas kaip “keista”, Palm rekomenduoja laikytis šių trijų svarbių taisyklių :

Nustatykite “Ugninius ančiukus”

“Jei jūsų odoje esanti oda atrodys ne taip, kaip jūsų kitos odos dėmės ar kraujas, tai gali būti išeitis ir potencialiai pavojinga odos vieta”, – sakė Palmas Stiliuje. “Jei vietoje vizualiai nebus sinchronizuojama su kitais, ją nedelsdami patikrinkite.”

“Jautrus” taškas

Svarbiausias veiksnys pastebėti, ar vietoje ar molis tampa simptominis – tai yra niežulys, deginimas, skausmingas, ar jūsų protas ar ranka yra automatiškai įtraukiami į jį. “Dažnai besikeičiančios motinos ar net melanomos gali tapti jautrūs, nes mūsų kūnas bando jį kovoti arba kai mūsų imuninė sistema atpažįsta kažką neįprasto”, – priduria ji. Jei tai prasidės, “Palm” rekomenduoja nedelsiant peržiūrėti dermatologą.

SUSIJĘS: pasigailėkime atsparių “Sun” taškų su šiais “Pro Tips”

Prisiminti savo abėcėlę

Žiūrėdamas į įtartą vietą, “Palm” sako, kad prieš pradėdami imtis tolesnių veiksmų visada klauskitės tokių svarbių klausimų:

A= Ar yra ASYMMETRY? (Reiškia, kad pusė vietos nėra panaši į kitą).

B= Ar BORDER yra neteisingas? (Kraštai yra neryškūs ir nėra tiksliai apibrėžti ir simetriški).

C= Ar spalva yra neįprasta? (Neįprasta gali būti daugiau nei dviejų spalvų vienoje vietoje arba juodos, mėlynos arba baltos spalvos).

D= Ar diametras yra didelis? (Žodis yra didesnis nei šeši milimetrai, o tai yra pieštuko trintuko dydis).

E= Ar vietoje EVOLVING ar keičiasi? (Sąvoka “auga”, kraujavimas, niežulys, suspaudimas ar kitu būdu keičiasi tam tikru būdu).

Jei laikysitės visų pirmiau minėtų dalykų, labai svarbu greitai veikti – ne tik tai yra svarbu, bet ir gelbėjimas (ypač nes melanoma dažnai daro įtaką jauniems ir sveikiems asmenims). Siekiant sumažinti savo riziką, “Palm” rekomenduoja kiekvieno mėnesio pradžioje įprotį išduoti sau odos egzaminą “nuo akies iki galo”. “Net pažvelkite į galvos odą, burną, delnus, padusius ir tarp pirštų”, – priduria ji. “Odos vėžys, įskaitant melanomą, gali net streikuoti tose srityse, kurios nėra veikiamos saulės ar ultravioletinių spindulių.” Be to, įsitikinkite, kad kasmetinis odos egzaminas gautas iš sertifikuotos dermatologo.

SUSIJĘS: Veido aliejus skirtas odos priežiūros problemoms išspręsti