Moterų istorija, nominuota geriausio režisieriaus Oskaro

Labai dėl kolektyvinio nusivylimo lyties moterų istorija “Oskarų” geriausio režisieriaus lenktynėse yra trumpas – labai trumpas.

Kadangi 2018 m. Ceremonijoje pažymima 90 metų Akademijos apdovanojimų, sunku patikėti, kad tais pačiais devyniais dešimtmečiais tik penkios moterys buvo paskirtos geriausio režisieriaus. Pirmoji ir vienintelė “Oskaro” laureatė už geriausią režisierių yra Kathrynas Bigelovas, kuris su istorija padarė “Hurt Locker” 2010 m. ceremonijoje.

Nepaisant nepatogių statistikos, kandidatas Nr. 5 suteikia mums pagrindo manyti, kad didžioji kategorija “visi vyrai” gali keisti savo juostas.

Antradienio ryte 34-erių metų debiutas režisierė Greta Gerwig patikrino savo telefoną, kad sužinotų keletą įdomių naujienų: iš tikrųjų ji buvo nominuota “Oskaro dviems”. The Lady Bird rašytojas ir režisierius yra nominuotas abu geriausio režisieriaus (atsiprašau, geriausio pasiekimo režisūrai) ir geriausio originalaus scenarijaus.

Greta Gerwig Director Lead
Christopheris Polkas / “Getty Images” “Turner” paveikslėlis

Gerwigas, geriausiai žinomas dėl savo pripažintų pasirodymų Francesas Ha ir XX amžiaus moterys, praleido savo valandas po Oscar nom “įvairiose valstijos, juokiasi, verkia ir šaukia su džiaugsmu”, – sakė ji Pramogos savaitę. “Aš negaliu tikėk! ” “Šiais metais yra tiek daug puikių filmų, ir jų tarpusavio įtraukimas kaip moteris reiškia tiek daug … Moterys, kurios buvo filmų kūrėjai, kurie yra mano bendraamžiai, ir tie, kurie atėjo prieš mane, tai man reikšdavo tiek daug, ir tai yra priežastis, dėl kurios aš rasiu drąsos tai padaryti. Kai galvoju apie tai ir galvoju apie visų amžiaus grupių moteris, tikiuosi, kad jie pažvelgs į tai ir manys: “Aš eisiu į filmą. Aš tiesiog jaučiuosi kaip noriu daugiau moterų pasakotojų, ir noriu, kad tai gana savanaudiškas, nes aš noriu pamatyti jų istorijas. Aš noriu žiūrėti  filmus “.

Nuo “Bigelow” laimėjimo 2010 m. Nė viena moteris nebuvo nominuota geriausio režisieriaus – aštuonerių metų (“count” em), turinčių nulinę moterų atstovybę.

1977 m. Lina Wertmüller tapo pirmosiomis moterimi, kuriam buvo paskirta geriausia “Oskarų” 48 metų istorija Septynios gražuolės (Pasqualino Settebellezze). Wertmüller galiausiai pralaimėjo Rocky režisierius John G. Avildsen, ir tai būtų dar 17 metų, kol antroji moteris gavo nominaciją.

Lina Wertmuller Female Director Embed
Caren Golden / Hulton Archyvas / Getty Images

1994 m. Jane Campion buvo nominuota “Holly Hunter” ir “Harvey Keitel” vadovaujama filme Pianinas. Nors ji prarado geriausio režisieriaus apdovanojimą Stevenui Spielbergui, Campion gavo “Oskarą” už geriausią originalų scenarijų.

Jane Campion Director Embed
Frank Trapper / Corbis per “Getty Images”

Po dešimties metų Sofia Coppola buvo nominuota Prarastas vertimas. Kaip ir Campionas prieš ją, Coppola neteko geriausio režisieriaus premijos (romanui Polanski), bet laimėjo “Oskarą už geriausią originalų scenarijų”.

Sofija Coppola embed
J. Vespa / WireImage

Galų gale, 2010 m. Ceremonija baigėsi 81 metų Oskaro sausros moterų direktorių buvo atgrasyti nuo pramonės aušros. Tai buvo milžiniškas žingsnis moterims Holivudejuje, tačiau pažanga atrodė esanti vakuume, nes nė viena moteris nebuvo nominuota geriausio režisieriaus aštuonerių metų laikotarpiu, o tai baigėsi 2018 m. Pagrindinėmis Oskaro nominacijomis.

Kathrynas Bigelow Oscars Embed
MARK RALSTON / AFP / “Getty Images”

SUSIJUSIOS: 2018 m. “Oskaro” nominacijos visame sąraše rasite

Šiemet, greta Greta, Išeik Režisierius Jordan Peele taip pat buvo nominuotas geriausio režisieriaus vardu, todėl istorija yra penktasis juodas žmogus, kuris turi būti nominuotas apdovanojimams (nors, deja, nė viena juodos moters režisierė dar nepripažįsta šios kategorijos, o nė vienas juodas žmogus niekada nebuvo apdovanotas).

Galbūt istorija bus dar kartą padaryta 90-osios metinės akademijos apdovanojimuose kovo 4 d. Iki to laiko pirštai kirto!