Karalienė Elžbieta buvo beveik nužudyta 80-tieji metai

Karalienė Elžbieta II yra ilgiausiai valdanti monarchas britų istorijoje. Sunku įsivaizduoti sostą be 91-erių metų sėdo ant jo, bet tai galėjo nutikti po 80-ųjų.

1981 m. 17 metų paauglys iš Naujosios Zelandijos pavadinimu “Christopher John Lewis” bandė nužudyti karalienę Elizabetą, nušovė savo korteles, atskleidžia naujus dokumentus. Karalienė oficialioje karaliaus vizito metu buvo Danedine, Naujojoje Zelandijoje, tačiau ši įvykių eiga buvo atskleista, kai šalies šnipinėjimo agentūra, saugumo žvalgybos tarnyba (SIS), išleido anksčiau įslaptintą pranešimą Naujosios Zelandijos naujienų parduotuvėje Daiktai.

TK
ROBERT MICHAEL / AFP / Getty

Lewis paslėpė tualeto kabinete, priešais karališkąjį paradą, prieš paleidžiant pavogtą šautuvą kaip karalienė Elžbieta, o jos vyras išėjo iš savo automobilio, bet praleido savo kulka. Policija jį sulaikė ir greitai jį suėmė, bet, stebuklingai, niekas nepastebėjo tokio bandymo, nes Lewiso šūvis buvo taip toli, o tuo metu jis buvo be žiniasklaidos priemonių..

“(Kristupas) Lewis iš tiesų iš pradžių ketino nužudyti karalienę, tačiau neturėjo tinkamos vietos, nuo kurios į ugnį, nei pakankamai didelio galingumo šautuvas nuo tikslinio diapazono”, išleista atmintinė skaityta.

SUSIJĘS: karalienė Elžbieta pirmą kartą stebėjo savo karūnaciją ir štai tai, kas nutiko

Po to, Lewis ir toliau kaltinamas nusikaltimais, įskaitant ginkluotus plėšimus, prieš kaltinamus nužudymais ir mirties sukčiavimu savo kalėjimo kameroje 33 metų amžiaus.

Lewisui niekada nebuvo kaltinamas pastangos nužudyti dėl karalienės Elžbietos gyvenimo bandymų, tik smulkių šaunamųjų ginklų nusikaltimai. Išleisti dokumentai leidžia manyti, kad pareigūnai bandė tylėti, kad išvengtų kitų karališkųjų vizitų.