Kaip galite gydyti psoriazę namuose (plius patarimai, kaip užklijuoti makiažą)

Jei kovojote su psoriaze, jūs ne vieni. Autoimuninis sutrikimas, dėl kurio atsiranda raudonos, nelygus odos dėmės, veikia daugiau nei 7,5 milijono amerikiečių, įskaitant įžymybės, pavyzdžiui, Kim Kardashian ir Cyndi Lauper, kurie neseniai atvėrė savo kovą su būkle. Nors nėra psoriazės gydymo, yra būdų, kaip palengvinti simptomus namuose.

Kad sumažintumėte sausumą ir išvengtumėte pažeidimų susidarymo, būtinas drėkinimo režimas. “Akmens anglių dervos kremai ir plovimai gali būti naudojami greitai sutrumpėti odos ląstelių kiekiui ir taip pat gali mažinti uždegimą ir niežėjimą”, – teigia Niujorko dermatologijos grupės dr Jessica Weiser. Stiliuje. Be to, yra galimybės gauti be recepto vaistų, kurių sudėtyje yra ingredientų, tokių kaip retinolis ar salicilo rūgštis, kurios gali ištrūkti į likučius, pašalinant negyvas odos ląsteles..

Tačiau norint laikinai nuraminti paraudimą ir niežėjimą, ji rekomenduoja hidrokortizono grietinėlę – tiesiog to nedaro daugiau nei dvi savaites toje pačioje paveiktoje teritorijoje, – įspėja ji. Tęsiamas laikas saulėje yra dar vienas įrodytas gydymo būdas. Tuo metu, kai tai vyksta nuosaikiai, ji sako (kaip ne daugiau kaip 15-20 minučių), ultravioletinė spinduliuotė gali padėti išvalyti uždegimą.

SUSIJĘS: kada yra suaugusiųjų spuogai tik reguliariai spuogai? Štai kaip pasakoti ir tiksliai gydyti

Kai atsiranda blykstė, šiek tiek makiažas gali užtrukti ilgą kelią. “Naudodamas makiažą nuo psoriazės sukelto kamufliažo paraudimo gali būti būdas jaustis patogiau ir pasitiki, kai pateks į pasaulį”, – sako vyrų menininkas Nicole Walmsley. Tiesiog įsitikinkite, kad laikotės savo dermatologo nurodymų, sako ji, ir niekada netaikyti makiažo prie bet kokių gabalų ar atvirų pažeidimų.

“Pirma, hidratuokite odą be kvapiųjų, hipoalergiškų ir nekomedogeninių drėkiklių, tokių kaip Neutrogena” Oil Free “drėkintuvai jautriai odai ($ 13; ulta.com)”, – teigia Walmsley. “Kai kremas ar losjonas įsiurbiamas į odą, į gruntą nukreiptą gruntą. Gruntas gali padėti sušvelninti odos paviršių ir paskatinti makiažą likti vietoje. “Apsvarstykite spalvą koreguojančią formulę žalia ar geltona, kad neutralizuotumėte paraudimą, priduria ji..

Tada, naudodami makiažo šepetėlį su sintetiniais šeriais, ant odos palieskite skystą pagrindą. “Jūs taip pat galite naudoti savo žiedą pirštu, kad pritvirtintumėte spalvą ant odos”, – paaiškina ji. “Dėl jūsų piršto šilumos pagrindas išlys į odą”. Nors dauguma fondų daro apgauti, jei ieškote daugiau aprėpties, Walmsley siūlo tokią korekcinę formulę kaip “Dermablend’s Smooth Liquid Camo Foundation” (35 dol., Ulta.com). ).

Jos paskutiniai išminties žodžiai? Mažiau yra daugiau. “Visiškai dengiantis odą, ypač nelygios struktūros gali atrodyti nenatūralus ir iš tikrųjų atkreipia dėmesį į probleminę sritį”, – sako ji. “Laikyk, kad lengva praktika daro tobulą!” 

SUSIJUSI VIDEO: Kodėl mūsų redaktorius yra apsėstas Jergenso švelniu odos drėkinimu

NUOTRAUKOS: 10 “Body Cloakers We Love”