Kaip aš užkariaujau savo baimę dėl cheminių peelingų, ir padariau geresnę odą

Jei jūs, kaip ir aš, iškvieskite baisius vaizdus, ​​kai išgirsite žodžius “cheminė žievelė” (ir pamąstykite apie Samantha į Seksas ir miestas su veido, pavyzdžiui, jautienos carpaccio), duok man minutėlę paaiškinti: neseniai bandžiau “Skinceutical’s Advanced Corrective Peel” (skinceuticals.com), kuri, pritaikius keletą sluoksnių išsišakojusių rūgščių, atsilieka nuo negyvos odos su minimaliomis prastovomis. Nors daugelis biurų žievelės gali turėti keletą dienų didelį lupimą, tai vienas pažadėjo tik keletą dienų šiek tiek plakimas. Aš buvau šiek tiek nervus dėl laukiamos odos pasekmės; kaip grožio redaktorius, dalyvauju daugybe dienos įvykių, o lupimasis, oda yra ne visai spinduliuojanti sveikata. (Bet tikrai, ar kas nors turi laiko “prastovos” anymore?)

Diena
Aš užsiregistravau su N.Y.C. dermatologas dr. Sejal Šahas už savo mintis dėl cheminių žievelių prieš eidamas. Ji man patikėjo, “lengva žievelė kas kelis mėnesius paskatina naują augimą ir ląstelių atsinaujinimą, o jūs paliksite šviežią veidą”. Dėl to mano nervai buvo palengvinti. Aš turėjau du klasei priskiriamų rūgščių sluoksnius (salicilo rūgšties, pieno rūgšties ir feniletilo rezorcinolio mišinį). Po pirmojo sluoksnio mano veidas jaučia karštą, dūrių pojūtį; tai buvo nemalonus, bet ne skausmingas. Po poros minučių buvo naudojamas antrasis sluoksnis, kuris sustiprino karštą, dūrio pojūtį. Aš iš karto pastebėjau paraudimą ir švelnumą. Man pavesta ne praustis mano veidą per kelias kitas valandas (kuris gali reaguoti rūgštis), ir aš nuvyko namo vakare. (Dr. Shahas rekomenduoja vengti šunų salono, nes šiluma ir prakaitas gali toliau dirginti odą.) Mano oda ir toliau turėjo subtilią nervą per ateinančią porą valandų, bet iki nakties aš jaučiuosi puikiai.

SUSIJĘS: mes jį rado! Visiškai natūralus, natūralus nudegimas, kuris nepaliks jūsų odai jautrios

Kitą rytą
Kai aš prabudau, mano oda atrodė šiek tiek griežta, tačiau kitų pastebimų pokyčių nebuvo. Aš plaudavau savo veidą pagrindiniu grietinėlės valikliu (aš naudoju “Skinceuticals Gentle Cleanser”, $ 34; skinceuticals.com), po kurio buvo botaninis serumas, kuris padeda ramiai sudirginti (“Skincetuicals Phyto Corrective Gel”, 62 $; skinceuticals.com) ir švelnus veido kremas (Shah mėgsta “Avène Post Procedure Cicalfate”, $ 30; dermstore.com). “Oda yra trapesnėje būsenoje, nes jūs pašalinote keletą paviršiaus sluoksnių, todėl ji jau šiek tiek sudirgusi,” – sakė šakas. Ji man pasakė, kad per savaitę vengti rūgščių, retinolių ir šveitimo, kad nebūtų pernelyg išplautos o po drėkinimo pastebėjau, kad vis dar buvo šiek tiek paraudimas, kurį padengiau mineraliniu milteliniu pagrindu. Galiausiai, taikydamas saulės apsaugą, saugodamas “trapią odą”.

Dienos 2 iki 3
Iki dienos pabaigos aš pastebėjau, kad tamsios dėmės atrodė dar tamsesni. Nuo žievelės rūgštys padeda pigmentuoti paviršių. Turėjau prisiminti, kad jis blogės, kol jis pasieks geriau. Visą dieną mano oda vis dar vartojo labai sausą tekstūrą, bet dar nepradėjau šveisti. Vis dėlto labai sausumas apsunkino makiažą. Aš naudoju gruntą, kad padėtų sukurti sklandesnę išvaizdą.

SUSIJUSIOS: Geriausios drėkintuvai, kuriuos galite nusipirkti

Dienos 4 iki 6
Pradėtas lupimasis, tačiau, skirtingai nuo cheminių žievelių, kuriuos anksčiau turėjau, ši oda nepadarė didelių dalių. Vietoj to aš patyriau tai, kas man buvo įspėta, būtų “veido plyšimas”: ant mano veido atsirado nedideli pūsleliai, bet aš nepatyriau jokių nepatogumų. Sunkiausia dalis buvo išvengti piktnaudžiavimo, tačiau man buvo įspėta, kad tai išvengtų dr. Shahas: “Pakėlimas gali padidinti randų ir spalvos pakitimų riziką.” Ji patarė man naudoti tokį, kaip “Aquaphor”, tepalą, kad padėtų užlenkti mano odą. drėkintuvas padėjo, vis tiek, aš nesijaučiau, tarsi negalėčiau tęsti savo įprastos veiklos, ar norėjau užmigti savo namuose, kaip praeityje, su agresyvesniais peiliais.

7 diena
Savaitės pabaigoje galėčiau visiškai pamatyti šviežią, naują odą. Mano veido spalva buvo šviečianti, mano makiažas lengvai slidėjo, o mano veidas atrodė tolygesnis nei anksčiau. Ar praėjus kelioms dienoms dribsnių verta jaustis spinduliuojančia? Visiškai.

NUOTRAUKOS: Stiliuje“Best Beauty” perka 2015