“Įgaliotoji Michelle Obama” filmas “Negalite praleisti”

Jei šią savaitę žiūrėsite tik vieną programą, įsitikinkite, kad ji yra Mes pakilsime: Michelle’o Obamos misija ugdyti mergaites visame pasaulyje. Pagaminta “CNN Films”, ji premjera “CNN International” šiandien, ketvirtoji metinė tarptautinė mergaitės diena, diena, skirta skatinti lyčių lygybę visame pasaulyje.

Mūsų spalio mėnesio viršelio istorijoje pirmoji ponia Michelle Obama kalbėjo apie švietimo iniciatyvą Let Girls Learn, kurią ji ir prezidentas Barackas Obama praėjusiais metais pradėjo, kad padėtų ugdyti ir suteikti mergaičių visame pasaulyje.. Mes pakilsime kerta savo vizitą į Liberiją ir Maroką, kad iš pirmo žvilgsnio pamatytų, kaip veikia programa. 

Susituokę aktorės Freida Pinto ir Meryl Streep, taip pat žurnalistė ir mergaičių švietimo advokatas Isha Sesay, ponia Obama susitinka su kai kuriomis moksleivėmis, kurios sėkmingai dalyvauja bendruomenės programose, kurias finansuoja “Let Girls Learn”, bet ir dėl jėgos, pobūdis ir patys jauni moterys. Vis dėlto, norint visiškai suprasti, kas tokie puikūs jų istorijoms, svarbu žinoti kliūtis, su kuriomis susiduria moksleiviai besivystančiose šalyse.

Daugelyje pasaulio vietų mokykla nėra laisva, o kai šeimos gyvena tik kelis dolerius per dieną, tėvai turi pasirinkti tarp valgyti ir vaikus siųsti į mokyklą. Pridėkite prie to fizinių iššūkių, susijusių su artimiausių mokyklų pasiekimu, ribota elektros energija ir švariu vandeniu bei epidemijomis, tokiomis kaip Ebola krizė, ir akivaizdu, kad vaikų ugdymas ne visada yra šeimos pirmasis prioritetas.

Pinto Sesay, Obama, and Streep in Marrakesh
AMANDA LUCIDON

SUSIJĘS: 5 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie “Michelle Obama’s Let Girls Learn”

Tačiau mergaitės susiduria su papildomais kliūtimis. Kiekvieną mėnesį penkias dienas dauguma žmonių negali palikti savo namų, nes jie neturi laiko naudotis sanitariniais padėkliukais per jų laikotarpius. Tada yra kultūrinių iššūkių: daugelyje šalių mergaitės išsilavinimas tiesiog nėra svarbus. Tikimasi, kad mergaitės atliks daugelį kasdienių darbų, pavyzdžiui, rinkdami vandenį ir rūpindami jaunesniais broliais ir seserimis, o daugelis iš jų yra susituokę jaunesniame amžiuje, todėl šeimos turi mažiau burnos.

Pasak UNICEF, daugiau nei 700 milijonų moterų visame pasaulyje buvo susituokusios iki 18 metų. Iš jų apie 250 milijonų buvo susituokę iki 15 metų amžiaus, tai reiškia, kad tai yra perspektyvi, tai yra maždaug lygi trims ketvirtadaliui visos ES gyventojų. Ir net tada, jei mergaitėms pavyks pasilikti su savo šeimomis ir eiti į mokyklą, dažnai seksualinis priekabiavimas ir seksualinė prievarta mokykloje yra ne tik iš berniukų, bet ir iš mokytojų, iš kurių kai kurie prašo seksualinių pranašumų mainais už geresnes klases.

Tarptautinis Day Of Girls - We Will Rise -
TONY GERBER

Šie statistiniai duomenys yra drąsūs, bet dėl ​​to Mes pakilsime yra privalomas žiūrėti filmas. Mes kalbėjomės su CNN Isha Sesay, kuri užaugo kaimyninėje Siera Leonėje, apie jauną moterį, su kuria ji keliavo susitikti Liberijoje, ir paklausė, kodėl taip svarbu iššūkis kultūriniams stereotipams, dėl kurių merginos išnaudoja visą savo potencialą ne tik besivystančiose šalyse bet ir vakarų pasaulyje.

“Kai visi yra įgalioti ir visi dirba, tai yra ekonomiškai naudinga, – aiškina ji, – bet tai ir visuomenė, kurioje norime gyventi”.

Sesay, kuris baigė Trejybės koledžą, Kembridžas, garbingai apdovanojo savo motina, demokratijos gynėją Kadi Sesay, įkvėpdamas jai pasitikėjimą siekti savo svajonių, ir tikisi, kad visi stengsis įtakoti teigiamus pokyčius, suteikiant moterims teisę čia namuose.

SUSIJĘS: Michelle Obama komandos kartu su Brodvėjaus žvaigždėmis palaiko mergaičių švietimą

“Nesvarbu, ar nuspręsite padėti žmonėms, esantiems jūsų artimiausioje aplinkoje ar jūsų bendruomenėje, ar norite eiti toliau ir padėti žmonėms iš kitos pasaulio pusės, turėtumėte ką nors padaryti”, – sako Sesay. “Manau, kad mes visi esame atsakingi bet kokiu mastu ar mažu, kad pabandytume ir keistųsi. Tik nedidelis pastangų skaičius gali sukelti tokius nuostabius pokyčius. “

Ji tęsia: “Jei galite padėti mergaitėms aplink jus pakelti, tada jūs darysite kažką, kas ne tik paveiktų šias merginas, bet ir poveikį visiems”.

Taigi, garbei Tarptautinės mergaitės dienos, nustatykite savo DVR į JAV premjerą trečiadienį, spalio 12 d., 21.00 val. ET CNN, kad išgirstumėte šias neįtikėtinas istorijas ir dar daugiau. Žiūrėkite filmo ištrauką čia:

Patikrinkite savo vietos sąrašus biuletenio pristatymams HLN ir CNN en Español.