Dieta, kuri išgydė mano PCOS ir užbaigė mano mūšį su nevaisingumu

Alisa Vitti yra “MyFLO” laikotarpio stebėjimo programos steigėja ir moterų hormonų sveikatos knygos autorė “WomanCode”.

Kaip vaikai, daugelis iš jų yra perspėjami apie tai, kaip pavojingai lengva turėti kūdikį. Bet jei jūs bandėte įsivaizduoti ar stebėjote, kaip draugas ar šeimos narys pergyvena nevaisingumą, jūs žinote, kad yra lygiagreti siužeto linija, kuri užpildyta nusivylimu, sielvarto ir dažnai didelėmis sąnaudomis.

Esant 20 metų man buvo pasakyta, kad greičiausiai niekada negalėsiu pastoti.

Tą dieną, kai aš atvykau į gydytojo būstinę, aš buvau antrosios pakopos moksleiviu kolegijoje. Kūdikių paskutinis dalykas buvo mano protas. Bet aš žinojau, kad kažkas nėra įprastas dalykas, kas paveikė visą mano kūną. Mano svoris pakilo nuo 145 iki 200 svarų. per kelis mėnesius. Mano veidas, krūtinė ir nugaros buvo padengtos cistine spuogais. Jau šešerius metus buvau išgąsdintas, nusileidęs, ir aš turėjau nuolatinį smegenų rūką. Ir aš tik gavau savo periodą du kartus per metus.

SUSIJĘS: Sandra Bullock dėl motinystės, “Home Decor” porno ir “#MeToo” istorijos, kurią ji beveik nepaaiškino

Kiekvienas MD davė man tą patį pečių nugarą, siūdamas man nepakankamai ištirtų vaistų kokteilį (labiausiai su nerimą keliančiu šalutinio poveikio sąrašu) ir neapibrėžtus pažadus, kad vaistai gali padėti su simptomais. Tačiau jie niekada nesvarstė pagrindinių priežasčių. Tai buvo nepriimtina man. Aš studijavau biologiją ir planuoju tapti OB / GYN savimi, todėl aš padariau savo tyrimus. Išleidusi visą savo laisvą laiką bibliotekoje, atradau sąlygą, kuri skambėjo lygiai taip pat, kaip ir aš: policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS).

Šis atradimas turėjo būti mano didžiulis proveržis, kai mano gyvenimas pagerėjo. Vietoj to, mano gydytojas patvirtino diagnozę ir paruošė mane niūrios ateities. Kai aš pasenau, galėčiau tikėtis, kad įgysiu daugiau svorio, gausiu diabetą ir vystinsiu širdies ligas ir vėžį. Oi, aš greičiausiai niekada negalėsiu turėti vaikų natūraliai net su IVF. Man buvo pasiūlyta dar daugiau vaistų ir jokių pažadų gydyti.

Aš žinojau ten turėjo būti sprendimu, padedančiu kontroliuoti savo laikotarpio problemas, ir aš tikrai norėjau rasti natūralų. Aš padariau sulčių valymo darbus, pamačiau praktikus ir nusipirkau užmokesčio pertraukiančių papildų skaičių, bet nieko nedirbo. Aš niekada nebuvo sintetinių hormonų gerbėjas, nes man buvo pasakyta, kad jie nesielgs priežastis mano klausimai, tik simptomai, bet neaišku, ką dar galėčiau padaryti, aš bandžiau vartoti tabletes. Mano kūnas negerai reagavo. Po 10 dienų hormonų kontrolei gimdymo metu sirgo širdies epizodai ir mano akyse praėjo kelias valandas. Tai buvo šio pabaiga.

Tačiau pigułka sukėlė idėją, kad viskas pasikeitė man: jei aš turiu galvoje hormonų pusiausvyrą, o ne įdėti sintetinius hormonus į savo kūną, ar galėčiau gauti savo endokrininę sistemą, kad iš pradžių būtų subalansuotas hormonų kiekis? Ar tai baigtų mano būklę?

VIDEO: kaip švęsti motinos dieną su laurenu konradu

 

Aš pakeitiau savo švietimo kryptį, kad galėčiau pasinerti į hormonus ir mitybą. Aš buvau šokas, sužinojęs, kad mano istorija buvo toli gražu ne unikalus. Daugumai moterų, turinčių periodinių problemų, nuo PCOS iki fibroidų iki endometriozės, yra mažai medicininės pagalbos. Mokykloje aš sužinojau apie novatoriškus epigenetinius tyrimus, parodančius, kad du pagrindiniai genų raiškos svertai yra dieta ir gyvenimo būdas. Taigi aš išdėstiau hormonų atradimo kelionę.

Aš išmokau įvertinti savo periodo spalvą – tai yra teisinga, laikotarpis kraujyje turėtų atrodyti tam tikru būdu, o netinkama spalva gali suteikti jums atsiliepimų apie jūsų hormonus ir vaisingumą. Aš sužinojau, kad vaisingumo didinimas apima valgymą vaisingumui didinantį maistą, tam tikrų vaistų vartojimo išvengimą, tinkamų papildų vartojimą ir atstumą nuo aplinkos cheminių medžiagų.

Vienas iš mano giliausių atradimų buvo tai, kad mūsų cikliškai kas mėnesį ne tik įtakoja mus; moterų kūnai turi cikliškus poreikius, kurie per savaitę per savaitę ir nuo dešimtmečio iki dešimties metų senėja. Kitaip tariant, norint, kad moterys geriau jaustųsi ir apsaugotų vaisingumą, mes turime valgyti, mankštintis ir rūpintis savimi skirtingai pagal mūsų unikalią moterų biochemiją per kiekvieną savaitę ciklo metu.

SUSIJĘS: norėsite pavogti Uzo Adubos žavinga tradiciją su savo seseriais

Kai aš įdėti tai, ką išmokau praktikoje, kurį vėliau formalizavau kaip FLO protokolą, aš praradau 50 svarų, išnyko mano cistinė spuogai, mano oda švytėjo ir net mano plaukai pradėjo šviesti.

Tačiau, svarbiausia, mano laikotarpis grįžo. Per porą mėnesių reguliariai važinėdavau dviračiu. Ir reguliarus laikotarpis reiškia, kad aš galėčiau pastoti. Praėjus keturiolikai metų, kai su mano vyru ir aš nusprendėme, kad natūraliai kūdikis yra “37 metų amžiaus”, moterų amžius buvo sėkmingas po trijų bandymų.

Man nebuvo prarasta, kad ji buvo dovana, galėjusi turėti natūralią koncepciją, sveiką nėštumą ir vaiką. Aš jaučiuosi labai dėkingas, kad aš pradėjau vaikščioti į hormonų pusiausvyrą mano 20-aisiais, kad galėčiau ilgą laiką pagerinti ir apsaugoti vaisingumą. Aš žinau, kaip galėjo būti skirtingi dalykai. Tuoj ir ten aš savo hormoninę sveikatą nepriėmė.

Po to, kai išleidžiau PCOS į remissioną, Aš surinko visus savo tyrimus ir pasidalijo su pasauliu kaip FLO protokolą, sukūrė šiuolaikinę menstruacinę sveikatos priežiūros įmonę moterims, turinčioms hormoninių problemų. Neseniai aš suformulavau pagrindinį mikroelementų rinkinį, kurį kiekviena moteris turi subalansuoti savo hormonus. Aš žinojau, kad esu toli nuo vienintelės moterys, kurioms buvo buvęs sunkus protas, kurį galbūt būtų galima išvengti. Ligų kontrolės ir profilaktikos centruose nustatyta, kad daugiau nei 12 proc. Moterų vaisingo amžiaus moterims bus sunku pastoti – tai yra daugiau nei viena iš 10 moterų, o daugiau nei 7 milijonai moterų Jungtinėse Amerikos Valstijose naudojosi tam tikra reprodukcine technologija.

SUSIJĘS: Jūs gavo “Paris Hilton” 

Nevaisingumas yra paplitęs dėl daugelio veiksnių, iš kurių keletas yra mūsų kontrolės ribose, tačiau daugybę kovų sukelia gyvenimo būdo ir aplinkos veiksnių derinys, kuris turi įtakos mūsų hormonams. Dėl nesveiko maisto, kurį valgome ir kasdienius chemines medžiagas, su kuriomis susiduriame, mūsų hormonai yra išmetami ir nekontroliuojami, bet dažnai galime juos grąžinti..

Kadangi cikliškas savęs rūpinimasis yra pagrindinis hormonų balansavimo galvosūkis, aš sukūriau “MyFLO Period Tracker” programą, kad moterys galėtų sekti jų hormoninius laikrodžius visą dieną, savaitę ir mėnesį. Tai leidžia moterims natūraliai laikytis geresnio periodo, o geresnis laikotarpis yra svarbiausias pirmas žingsnis vaisingumo link.

Jei esate jaunas ir nevartojote vaisingumo, bet patiriote tokius simptomus kaip aš, ar kitų diagnozuotų laikotarpių problemų, tokių kaip fibrozė, endometriozė ar netgi PMS, jūsų vaisingumo apsauga reiškia atkreipti dėmesį į jūsų kūną dabar. Jei esate moteris nuo 30 ar 40 metų amžiaus, kurie nori pastoti, bet susidurs su drąsiu jūsų gydytojo prognoze, jums nereikės tai sėdėti. Iš pirmo žvilgsnio išmokau, kad šiandien yra tiek daug, kad natūraliai padidintumėte vaisingumą ir taptumėte motina, jei ir kada norite.