Burned yourself with curling geležies? Štai ką daryti (ir ką tikrai nereikia daryti)

Och! Taigi, jūs šiek tiek pasidavėme, kad padarytumėte šias paplūdimio bangas, o tavo garbanojimo geležis paliko tavo odą. “Google” ieškant pataisymų? Aš girdžiu tave – praeitą savaitę aš padariau tą patį po nelaimingo įvykio, susijusio su garbanojimo lazda ir kaklu. Bet tada aš paskambino N.Y.C. dermatologas dr. Dendy Engelman, norėdamas gauti gerų patarimų, kaip padėti išgydyti mano odą ir apsaugoti nuo randų. 

1 žingsnis: Nedelsdami sumažinkite temperatūrą
Oužpildykite šaldiklį ir paimkite krepšį sušaldytų daržovių, arba, dar geriau, iš tikrųjų ledo pakelį ir nustatykite jį ant ploto. Jei nesate šalia virtuvės, uždegite šiek tiek šalto vandens. Pakartokite arba palaikykite kontaktą, kol sritis visiškai atvės. “Kuo ilgiau šiluma (nuo geležies) yra ant odos, o ne atvirkštinė, tuo daugiau žalos gali būti padaryta. Svarbu, kad odos temperatūra būtų žemyn,” sako Engelman.

2 veiksmas: drėkina
Deginimas gali patekti į lizdinės plokštelės fazę, o jūs norite naudoti švelnius minkštiklius, kad paskatintumėte gijimą. Aš religiškai taikėu Renée Rouleau Pro Remedy Oil ($ 72; reneerouleau.com), kurio sudėtyje yra antioksidantų ir gydomųjų privalumų per spanguolių aliejų ir granatų sėklų aliejų. Kokosų aliejaus ventiliatorius? Tai taip pat veikia. (“We Like Jax Coco Organic Coconut Oil”, 19 $; jaxcoco.com) “Kokosų aliejus yra priešuždegiminis, antibakterinis ir priešgrybinis, todėl jis veikia kaip natūralus antiseptikas”, – sako Engelmanas. Jei turite tik klijuoti kremai, išlaikykite savo pasirinkimą pagrindiniu. Jūs nenorite, kad senesni kremai būtų deginami. Agresyvios medžiagos (pvz., Alfa hidroksidinės rūgštys) gali dirginti jautrią zoną, sako Engelmanas..

3 žingsnis: atsparumas rinkimui!
Apsvarstykite šiaudelį natūraliu “Band-Aid”. “Deginimas yra mažiau linkęs randytis drėgnoje aplinkoje, po šiaudais. Žemiau esanti oda yra regrowing, taigi nenorite ją pakartotinai atsikratyti, kol ji bus paruošta natūraliai”, – sako Engelmanas.

4 žingsnis: apsaugoti
Kai degimas išgydomas, kasdien apsaugokite nuo saulės žalos (tai gali padaryti tamsesnius užrašus). “Naujoji oda taip pat gali būti jautresnė. Nerandama, kad cinkas ir titano dioksidas dirgina odą, nes jie yra mineraliniai”, – aiškina Engelman.