Ar HBO “Sharp” objektai yra tiesūs knygai?

Gilliano Flynno romaną Gone Mergina “Hit” lentynos sugrįžta 2012 m., todėl skaitytojai ilgai nesuprato, kad jie sužino trileriams auksą. Vien pirmaisiais metais knyga pardavė daugiau nei du milijonus egzempliorių ir sukėlė neįmanomą skaičių pokalbių tarp moterų apie tai, kaip išlaisvinimas (ir įmanomas!) Gali būti išnykimas iš savo gyvenimo. Holivudas greitai pavertė bestselerį į filmą ir įrodė, kad ekrano adaptavimas gali būti toks pat geras kaip originalas. Galbūt dar geriau.

Šį savaitgalį vėl pamatysime šį triuką. Praėjus dvylikai metų po jo debiuto, dar vienas Flynno romanas, Aštrūs daiktai, sugrįžo prie ekrano – šįkart mažas. Šiandien “HBO” debiutavo to paties pavadinimo serija.

Nesijaudink, ar esate gerbiamas rašytinio žodžio gerbėjas: mes turėjome pirmųjų penkių epizodų smailėjančią smailę, o televizijos verslas dažniausiai pasikeičia. Susidūrėme su laiko eilučių suspaudimu ir siužetų sumaišymu, smulkių simbolių formavimu ir kinematine magija. Per ateinančias savaites mes atsirasime į serijos ir romano skirtumus giliau, epizodai, epizodas, ir atnaujinsime šią istoriją. (Bus spoileriai.)

Daugiausia serija prisiliečia prie scenos: Camille Preaker, jaunas skaudus asmenybės istorijos žurnalistas, grįžta į savo gimtąja miestelį, kad ištirtų žaismingas dviejų jaunų mergaičių žudynes, ir ji ne taip pagilina praeitį, kiek plakti jį į įsiutimas. “Amory Adams” kaip “Camille” ir “Patricia Clarkson”, kaip jos kraujo netoleranti mama Adora, vaidmenis, septynių epizodų pasirodymas yra toks pat hipnotizuojantis ir apakinti tamsus, kaip gerbėjai galėjo prašyti. Nepaisant to, kad tarp tavęs ir erelio akimis pastebima, kad tai nėra puikus faksimilinis ryšys.

SUSIJĘS: Kodėl HBO Aštrūs daiktai yra vadinamas Big Little Lies 2018 m

Buvo atliktas vienas palyginti akivaizdus kapitalinis remontas: kaip Camille, Adams nėra dvylika romanų, bet senesnė, labiau suglebusi šio savęs versija ir kiti simboliai yra atitinkamai ištempti. Dažniausiai parodoje naudojami sluoksniai, kurie negali padėti, bet atsiranda, kai tekstą perima kūnas, o talentingų ansamblių atlikėjas viską deda į gyvenimą – dvi priežastis, dėl kurių ji vadinama šią vasarą Big Little Lies. Bendras poveikis yra serija, sukelianti karščiavimosi obsesiją, net jei jau žinote, kaip tai baigiasi – tiesa ženklelis puikios adaptacijos, būtent tai yra “HBO” “Sharp Objects”.

Aštri Objects Lead
Anne Marie Fox / HBO

Episode 1: “Vanish” (oro data: liepos 8 d.)

Labai panašus į knygos pradžią, serialo pradinis epizodas įveda mus į pagrindinius simbolius ir nustato mus, kam mes esame. Tačiau yra keletas nukrypimų nuo pradinės tiesiosios lazda. Visų pirma, romane “Camille” dirba trečdalio laikraštyje Čikagos priemiestyje. Šioje serijoje vieta buvo perkelta į Sent Luisą, kur ji yra žurnalistė neabejotinai didesnės apimties popieriuje, fiktyvus “St. Louis Chronicle”. Kai ji gauna užduotį iš jos redaktoriaus Curry, jis nurodo, kaip kitas žurnalistė apėmė istorinę nužudymo vietą ir laimėjo Pulitzerį; knygoje jis nurodė kitą istoriją apie žurnalistę, kuris apėmė Teksaso potvynį ir nuvilė į prestižinį žurnalistikos prizą.

Kai ji atvyksta į vėjo gale esančią miestą, ji beveik iš karto susitinka su detektyvu Richardu Willisu (Chris Messina), o ji eina į pagalbą ieškant dingusios merginos. Mes greitai tai suvokiame – be alkoholio – “Camille” yra chainsmoker. Knygoje rūkymas nėra pagrindinė jos charakterio dalis; jos nuolatinė pūstuvė serijoje primena jos savirealizuojančių tendencijų paplitimą.

Kita vertus, giminės, kurios gundo Camille praeitį, romanoje yra daug aiškiau parodytos: iš berniukų, kurie ją persekiojo į miškus, kai ji buvo paauglys santykiams, kurių ji turėjo su savo seniai mirusia seseriu, Marian (grojo pateikė Lulu Wilson). Siužetai, parodantys mergaites kartu, kaip ir paaugliai, ir sveiki, padeda sukurti kažką, kad knygos sijonai: kad Mariano liga nebuvo visada, o tik kažkas, kas atėjo ir buvo. Romanas taip pat nustato didesnį atstumą tarp dviejų mergaičių, o serija leidžia jiems atrodyti labiau panašūs į bendraamžius.

Kalbant apie motiną, serija daro aiškesnes anksčiau, nes Adora yra ne tik trapi gėlė; žemiau paviršiaus yra rūstybė, kurią Camille gali išprovokuoti. Amma-Adora kita dukra ir Camille pusės sesuo yra vaizduojami kaip šiek tiek vyresni serijoje (atsižvelgiant į bendrą vyresnį šeimos narį), taip pat su visais labiau empatinius požymius. Užuot išbandžius Camille iš pradžių, ji jai anksti susipina, parodydama, kad jie yra vienodai ta prasme, kad abu jie atsisako kontroliuoti Adora-Amma, tik geriau atlieka savo dvigubo gyvenimo slaptumą.

Galbūt didžiausias perversmas iš knygos į serijas premjera yra tai, kaip ji užsiima Camille prisiminimais apie jos seserio Mariano laidotuves. Nors knygoje gauname fragmentus prisiminimų, serijoje vaizdas yra visceraliai išsamus, nuo Marijos mirimo momentų, kai Camille artėja prie savo mažos spintelės ir bando energingai išplauti rožinę lūpas iš mirusiųjų merginos lūpų ir būti ištrauktas. Apskritai, tai, ko mes gauname iš šio epizodo, yra sustiprintas dviejų mergaičių santykių suvokimas, nes tai lemia didesnį kontekstą, kodėl “Camille” yra tokia netvarka, kaip suaugusioji, beveik po dviejų dešimtmečių.

Epizodas 2: “Dirt” (oro data: liepos 15 d.)

Šiame epizode mes sužinojau daugiau apie žmogžudystės, taip pat apie antrinius simbolius taip, kad išplečiama jų vaidmuo knygoje. Adoro vyras Alanas tampa dinamiškesnis: muzika tampa jo ekrano simboliu; jis yra pianistas Natalie Keene laidotuvėse po to, kai jos kūnas yra rastas, taip pat turi įspūdingą garsiakalbio įrengimą šeimos namo aukšte. Mes taip pat susitinkame su Nash šeima, kurios dukra Ann, buvo nužudyta prieš paskutinę nužudymą, ir visi vaikai, kurie šiek tiek vyresni nei knygoje.

Mes taip pat matome, kad “Camille” pasinerk į Natalie Keene miegamąjį po jos laidotuvių, kur ji spąstelyje randama į purvą ir atneša ją į lauką, kai ji susitiko su Natalie’o tėvu, įvykių serija, kurios nebuvo romane. Skambučiai tarp Camille ir jos redaktoriaus Curry ir jo žmonos Aileen yra labiau intymūs nei romane; jie atrodo investuojami į “Camille” taip, kad jaučiasi labai tėvai, ir Aileen yra aiškiai susirūpinęs, kad “Curry” privertė Camillą daryti tai, ko ji nebuvo pasirengusi padaryti.

Tačiau didžiausias poslinkis nuo romano šiame epizode yra susijęs su detektyvu Richard Willis, taip pat su Camille elgesiu. Kai Ričardas iš koronerio sužino, kad mergaičių dantys buvo pašalinti namuose po jų mirties, jis nusprendžia, kad reikia suprasti, kaip sunku tai padaryti, ir įsigyja kiaulių galvą, kad atneštų namus, kad jis galėtų išbandyti save pats – knygoje trūksta scenos, tačiau prie istorijos pridedamas naujas nerimą keliančių detalių sluoksnis. Kalbant apie Camille: Nors romanoje ji dažniausiai vaizduojama kaip atsigavimas nuo savo savęs žalojimo elgesio pjovimo, o dabar mes suprantame, yra paminėta knygos ir šou pavadinime – šioje epizodoje ji įgyja kelionių siuvimo rinkinį vietinė degalinė ir saugo ją pasiruošę. Paskutinėse parodos akimirkose ji nurodo, kad adata bus naudojama tokiu būdu, kad žiūrovai galėtų atrodyti priversti atrodyti ne taip.

Aštri Objects
HBO

Epizodas 3: “Fix” (oro data: liepos 22 d.)

Skirtingai nuo romano, mes stebime Camillą ir Alice, savo kambarį psichiatrijos centre, kurti santykius trečiajame epizode. Scenų seka Camille padeda “Alice” įdėti į lūpdažį vonios kambaryje, ir du iš jų kalba apie jų pjovimo elgesį. Akivaizdu, kad Camille elgiasi su Alisa kaip su subratu, jaunesnioji sesuo. Tačiau, kai serija iš tiesų šokinėja iš romano, yra tai, kada Alice stengiasi nusižudyti. Kaip žiūrovai, mes sužinome, kad Alice nužudo, gerdami “Drain-O”, o tai paskatino Camillą dar kartą nuplėšti, nusišluosčius dantytus laiškus – FIX – nuleiskite dilbį, kol lavonai ją išneš iš kambario. 

Serijoje ryšys tarp Vickery ir detektyvo Richardo yra tvirtesnis nei knyga. Tarp šių dviejų kova yra akivaizdi: Vickery mano, kad tai Meksikos vairuotojas, kuris turėjo nužudyti mergaites, o Richardas primygtinai reikalauja, kad kažkas būtų žaidžiamas. Kita vertus, santykiai tarp Richard ir Camille yra labiau kovingi. Nepaisant to, ten yra tikrai traukos ten, jis yra žaidžiamas žemyn. Richardas atrodo erzina, kad “Camille” kelia nerimą ir žaisdama savo taisyklėmis, kol naktį jie susitiks baru, tai yra, ir uždaryti gerti lauke mėnulio šviesoje. Amma pertraukia, skirtingai nuo romano, ir šiuo metu nėra nieko fizinio tarp Richard ir Camille. 

Kaip ir knyga, John Keene mergina Ashleigh nustato susitikimą tarp Camille ir John. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad Jonas nėra pristatomas taip, kaip jis yra romane. Knygoje jis yra apibūdinamas kaip gražus beveik pasaulietiniu, androgynišku būdu. Tačiau jis yra šiek tiek daugiau visų Amerikos (blondinai plaukai, apskritai gražus). Jo mergina taip pat yra mažiau klastinga serijoje, ir yra labiau susirūpinusi Jono nei pamatyti savo vardą dokumente.

Kitas svarbus skirtumas tarp knygos ir šou yra tai, kad kai Camille seka Ammę į skerdyklą, Amma mato Camille per langą. Vėliau Adora turi atvirą pokalbį su Amma apie tai, kaip Camille nėra tas, kuris elgiasi su godu, kuris knygoje nėra. Galų gale tampa akivaizdu, kad Adora yra styginių traukimas.

Aštri Objects
HBO

Epizodas 4: “Ripe” (oro data: liepos 29 d.)

Epizodo pradžioje gana akivaizdu, kad serija buvo pridėta scenos: “Mes matome” Camille “, pakankamai ilgą laiką, kai Marian mirė, kad jos plaukai buvo išaugę ilgai, ji paliko savo grobuonišką išvaizdą ir sukūrė vieningą” cheerleading “formą. Pristabdžius Marian’s miegamojoje, kol Adora gali būti girdėti, verdama žemyn salėje, Camille vienija savo sesers dalykus, prieš sustodama laiptais. Kai ji pasiekia dugną, Alanas vedina ją į virtuvę. Jis ir Gayla laukia jos – su gimtadienio tortą. “Camille” šepetė juos abu ir paleidžia duris.

Vienas iš didžiausių išsiuntimo iš romano yra antrinių simbolių, tokių kaip Alanas ir Gayla, plėtra, kurie visi išnyksta į tekstą, bet daug daugiau aiškėja serijos gyvenime. Iš tikrųjų jis knygos metu manęs apkabino, kad Alanas buvo toks išmintingas personažas, kuris vargu ar atrodė suprato savo vaidmenį jo sutuoktinio žmonoje, jo dukters mirties ir jo jaunesnių dukters shenanigans apie miestą. Parodoje jo atsijungimas tampa vis svarbesnis, nes eiga prasideda.

Kai Camille randa Ammę ir jos draugus ant aukštyn, ketina eiti rūkymo puodą už tvartų, jie slinkdami per “Instagram” ir stengdamiesi atsikratyti “John Keene: baby killer”, “subtilaus” modernizavimo, kuris buvo būtinas, kad 2018 m. Kalbėdamas apie Johną: serijoje jis dirba skerdykloje, kuriam jis atleidžiamas iš darbo, nes įtariama, kad jis yra už žmogžudystes.

Tačiau serija pristato ir kitą Jono pusę: kaip išgyvenęs vaikas, jis turi rūpintis savo motina. Jis užtikrina, kad ji džiūvėsių ir valgo, ir jis rūpinasi savo sesers “vorinių rinkinių”. Kai jis negali rasti tarantulos, jis yra supainiotas ir aiškiai susirūpinęs, kur jis nuėjo.

Kitas serijos papildymas: “Wind Gap” vyksiantis renginys, skirtas prisiminti pilietinio karo įvykius mieste. Amma vaidina pirmaujanti ponia ir perrašo pasirodymą, kad atspindėtų, kad moterų ginkluotosios pajėgos pradėjo ginti žemę. Kai jos mokytoja, ponas Lacey, priešinasi, ji su jais ateina ant jo. Alanas pastebi ir, atrodo, įtaria, kad tarp Vickery ir Adoros yra kažkas, ir bent jau jis nusiminęs dėl to, kad nepripažino savo sielvarto Marianui. Pirmą kartą Alanas pripažįsta, kad Adora buvo per sunku dėl Camille – ne viskas gali būti seniausia dukters kaltė, jis sako jai.

Gausu daugiau naujų subplotų: trumpi scenos atskleidžia, kad Curry yra chemoterapija; mes matome saldus momentus tarp Ammos ir Adoros – ir Camille’s pavydą tarp jų meilės. Richardas atskleidžia Camillą, kad prieš nusprendęs būti policininku, kurio norėjo būti veterinaru. Vyriausiasis Vickeris lankosi “Adora” ir prašo ją atšaukti miestą; Jis taip pat sako, kad nori kalbėti apie savo dukteris. “Vienas iš jų yra pavojingas, o kitas yra pavojuje”, – sako jis.

Be to, tas metas miške, kuriame Richardas ir Kamilas užsikabinęs, atvyko … išskyrus tai, ko skaitytojai gali tikėtis. Kai jis eina į ją pabučiuoti, ji to vengia, ištraukdama savo kelnes ir nurodydama jį liesti ją. Kai ji orgazuoja, mes matome, kad ji ketina jį įkandėti, sunkiai, ant peties.

Šiame etape mes taip pat gauname svarbiausią raktą, apie tai, kaip Amma buvo drauge su Natalie ir Ann, ir mažas trio, kurį kartu žaisdavo miške. Camille prisiima blogiausią – kad Amma galėtų būti ir toliau.

Aštri Objects
HBO

Epizodas 5: “Arčiau” (oro diena: rugpjūčio 5 d.)

Paruoškite daugelį šio epizodo, kad jis skirtųsi nuo romano, nes mes oficialiai pasiekėme pasirodymo dieną, o tai apskritai nebuvo knygoje. Richardas ir Vickeris nesutaria, ar tai turėtų įvykti, ar ne; “Camille” nenori jokios jo dalies, bet padeda “Amma” pasiruošti žaidimui. “Adora” yra 10 tipų, kaip rodo pasirodymas kelyje. Camille taip pat vėjai susiduria su Amma apie tai, kad buvo draugus su Anu ir Natalie, kuri pastatė ją gynyboje; tada, kai Amma žiūri į naujausią laikraščio “Camille” pranešimą savo mobiliajame telefone, seserys staiga atsilieka.

Ir tada yra “Adora”, “Amma” ir “Camille” apsipirkimas iš parduotuvių, o tai vyksta romane, nors ne prep premjera. Šį kartą pardavėja, o ne Adora, stumia “Camille”, norėdama išbandyti odines barzdas; garderoboje Adora įsako, kad ji išeina, ir kai ji tai atrodo – skirtingai nuo romano – tai gali būti pirmas kartas, kai jos mama kada nors susidūrė su tuo, kiek yra didelis jos savęs žalojimas (matome randus iš Kamilio raumenys ant jos kulkšnių). Mažoji sesuo Amma taip pat mato ir yra šokiruota. Prieš Adora pasitraukia, ji sako Camille, kad ji tarsi jos tėvas, nes jie abu yra motyvuojami grynais nelaime. Kai jie grįš į namus, Camille yra pasiruošusi supakuoti savo krepšius ir eiti. Tačiau Amma atranda ją, prašo jai pasilikti ir pasidalinti gražia ilgais rankovėmis su ja, ir Camille persvarsto, ypač kai ji regiasi, kad Richard randasi aplink.

Tačiau dienos dramos tęsiasi. Anno tėtis Bobas ir Richardas jį išleido į pasirodymą, kai pasirodo John Keene, o Bobas klausia, ar teisingumas kada nors bus įteiktas. Ir kalbant apie teisingumą neįmanoma: Ammos istorijos mokytojas pasirodo esąs vienas iš futbolo žaidėjų, kurie seksualiai patyrė kamilą, kai ji buvo paauglys.

Taip pat yra tarp Richardo ir Adoro pridėtos scenos: ji primygtinai reikalauja, kad jis vykdytų kelionę po namus, o tada grilintų jį santykiuose su “Camille”. Pirmą kartą jis žiūri į tai, ką turėjo būti Camille’s childhood. Vėliau jie susiburia ir prasideda pasirodymas. Baigiantis, Bobas Našas puolė Johną Keeną, o pertraukimo metu Amma žygia į miškus. Adora yra šalia savęs – kaip ir Camille, kuri eina ją surasti ir tiksliai žino, kur ieškoti: miško salone.

Kai “Camille” atneša “Amma” namuose saugiai, Adora prašo, kad jis išgertų gėrimą ant verandos. Jie turi širdį į širdį, ir iš pradžių tai iš tikrųjų yra minkštas momentas tarp jų. Tačiau tada, kaip ir romane, Adora pasakoja Camille, kad ji niekada jos nepatyrė. Tačiau serijoje ji nurodo priežastis: dėl to, kad Camille, vėlgi kaip ir jos tėvas, negalėtų priartėti prie bet kurio asmens. Tai siunčia “Camille” tiesiai į “Richard” viešbutį – beveik taip, tarsi ji turi įrodyti, kad jos mamos vertinimas yra klaidingas. Jie turi lytinių santykių. Ji niekada neatsimena savo drabužių.

Aštri Objects
HBO

Epizodas 6: “Vyšnia” (oro data: rugpjūčio 12 d.)

Rytui po jos nakties su Richard, Camille grįžta į namus geresne nuotaika. Ji eina į Adorą virtuvėje, kuri išeina iš durų; “Adora” mato “Camille” valgomąją vyšnių pyragą ir pastebi, kad ji pirmą kartą pastebėjo, kad jos alkanas, kai ji ten atvyko, tada duoda jai žinomą šypseną. Vyšnios prisijungia prie atminties, Camille, kuri pirmą kartą įeina į virtuvę savo raudonoje cheerleadingo uniformoje, ir Adora žiūri į ją, kaip ji viską sutvarkyta. 

Tuo tarpu Richardas važiuojasi ir sustoja nusikalstamoje vietoje, kurioje Natalie buvo rasta. Čia yra “Adora” senasis draugas “Jackie”, “mokantis savo gerbėjų”, tačiau ji taip pat nurodo, kad gėlių, paliktų memoriale, atrodo kaip kažkas, kurį vaikui būtų įdėtas. Aišku, ji mano, kad ji žino, kas vyksta vėjo gale. Tada Ričardas gauna skambutį, kuris tikrai neatitinka knygos: vaiko dviratis buvo iškasamas iš tvenkinio, esančio skerdyklos nuosavybėje. Bobas Našas, kuris buvo pakviestas į sceną, nurodo, kad dviratis priklausė Ann. 

“Camille” dar nežino, kad tai vyksta, kai ji sutinka su Richardo data, tačiau pokalbio pabaigoje jis sako, kad dukra buvo rasta, nes Adora. Camille yra įsiutę, kai ji grįžta namo, kad Adora jos nepasakė. Jie turi trumpą keitimąsi, po kurio Adora prašo Alano pasakyti Camille, kad ji daugiau neskiriama namuose.

Nepaisant to, kas tarp jų vyksta, Ričardas, kaip ir knygoje, jau pradeda ieškoti Camille praeities. Tačiau, kitaip nei knygoje, mes stebime, kaip jis tai daro: jis važiuoja į instituciją, kur ji buvo gydoma dėl savo pjovimo sutrikimo ir pradeda pūkuoti į savo įrašus. Kai jis grįžta į miestą, jis eina tiesiai į barą. Jis susirenka Jackie, o po poros gėrimų jis klausia, kodėl Camille patyrė žalą. 

Tuo tarpu per telefono skambučius tarp Camille ir jos redaktoriaus Curry mes pirmą kartą susipažinome su savo žmona Aileen – knyga ar serija. Ji ir “Camille” yra akivaizdžiai šilti draugai, ir Aileen jaučiasi taip pat, kaip ir motinos figūra, nes “Curry” kaip tėvas Camille niekada nežinojo. Tai beveik daro blogiau, kai Camille eina žemyn, ir Alanas ragina ją persikelti, tik pasakydamas, kad ji ketina eiti, jei ji neapsiribos Adoro iškraipymu. Keitimasis yra toks pat kaip knygoje, įskaitant Adoro vaikystės atmintį.

“Camille” išeina iš pokalbio, užlipdama į automobilį su mergina, kuri ją nušlifuoja į tikrąją gailestingumo partiją, kurioje visi jos vidurinės mokyklos draugai verkia mažomis problemomis, su kuriomis susiduria savo gyvenime. Bet ji taip pat patenka į Ammos istorijos mokytoją, kuris dabar yra vedęs vieną iš tų moterų. Jis atsiprašo už tai, ką jis su jais kartu su kitais berniukais padarė tą dieną miške. Ji netgi nepripažins, kad tai atsitiko, ir pasakoja jam, ar jis vis dar apie tai galvoja, tada jie “abu sukosi”. “Camille” išeina iš naujo, šįkart važiuodama su draugu į alkoholinių gėrimų parduotuvę.

Grįžęs namuose, Adora priešinasi Alanui dėl to, kad neliko rūpintis “Camille” palikimu. Jis atsparus jam, važiuoja kėdėje su viskiu ir Frank Sinatra žaidžia fone. Vienas dalykas, kuris serijoje yra daug paplitęs, yra tai, kad jų santykiuose kyla dinamika; akivaizdu, kad Alanas yra spaudžiamas ir virimo riba. 

Išeinant iš alkoholinių gėrimų parduotuvės, Camille eina į Ammą ir jos draugus. Kaip ir knygoje, jie kalba, kaip prisijungti prie jų, namuose, kur Camille pasibaigs narkotikų vartojimu, o ji ir “Amma” slidės. Po svajoningos sekos eina kita išeitį iš knygos: Ričardas sėdi prie riebiosios šaukšto valgyklos, valgančios maistą, kai Vickery pasivaikščiojasi, tiesiog žiūrėdamas Ammą ir Kamilą. Jis linksmai sako Ričardui, kad jo dienos “Vėjo gale” yra sunumeruoti: “Skerdyklos darbuotojas John Keene nurodė kaip asmenį, kuris išmetė dviračius į tvenkinį – todėl dabar byla yra beveik išspręsta. 

“Amma” ir “Camille” nutempia savo ritininius kilimėlius ir į priekį įkūnija ant priekinės vejos. Amma sako, kad ji ją myli, kad ji mano, kad ji yra jos draugė; jie patraukia rankas ir sukasi aplink ir aplink ratu. Tačiau kai jie sukasi, “Camille” pradeda matyti mirusias mergaites, kurios atvyko anksčiau: jos kambario draugė Alice; Annas Našas. Ji leidžia eiti ir abu nukrenta žeme. Seserės baigia Camille kambarį, kuriame Amma kalba apie šauniausią romano klausimą: “Ar jūs kada nors jaučiate, kad blogai atsitiks su tavimi, o jūs tik turite palaukti?” Bet dar bauginantis momentas atsiranda, kai kyla dar vienas simbolis kalba linijoje, kuri knygoje priklausė Jackiui. Prieš pat Camille pasitraukimą, ji sugriebia veidrodyje žvilgsnį: Marianas, keliaudamas ant grindų, laikydamas ranką. Ji sako: “čia čia nėra saugu”.

Aštri Objects
HBO

7 epizodas: “Falling” (oro data: rugpjūčio 19 d.)

Kitą rytą Kamilė atsibunda ir, kaip ir romane, Adora nuplėšė ją ir pakeitė savo drabužius – ji nori ja rūpintis, tačiau Camille to neleis. Ji palieka namą už darbą, tačiau sustoja Ammos kambaryje, kai ji sužino, kad John Keene yra areštuotas. Policija pasirodo prie baseino namo, kuriame Jonas apsistojo; jo mergina Ashleigh iš pradžių bando jį apsaugoti, bet pradeda kalbėti, kai policija pasakoja, kad ji bus miestelio herojus, jei ji padės jiems rasti jį.

Kitoje miesto dalyje Ričardas bando įkopti į kitą kampą: jis yra ligoninėje, o jis ieškojo slaugytojai, kurie buvo budėję, kai Marianas buvo gydomas, ir parašė skundą “Adora” dokumentuose. Beverly sako jam, kad Marianui dažnai įtariama dėl skirtingų ligų, bet niekada nebuvo galutinių diagnozių. Tačiau ji manė, kad vyksta dar vienas dalykas: kad Adora turėjo Munchauseno sindromą pagal įgaliojimą, ir kad ji sužeista Marianą, kad ji galėtų ja rūpintis, ir būti laikoma herojau. 

Tuo tarpu Camille nuveda ieškoti paties John’o Keeno ir susitvarko su ja. Jis neturi galutinio gėrimo, kol jis bus suimtas, ir jis atrodo potencialiai net šiek tiek savižudybės. Jis pasakoja Camillei, kad, kai jie rado savo seserį, jos nudažytos nėštomis; Natalie niekada nebūtų nudažyti jos nagų. Jis pasakoja jai, kad jis nežudė savo sesers, ir ji tiki jį. Išeinant jie juokiasi. Tada jis prašo jos įrodyti, kad ji dar negyvas.

Grįžusi namo, Adora bando “rūpintis” Ammos, bet Amma sako, kad ji nereikalauja vaistų, nes ji tikrai nėra serga. Adora pyksta ir piktadariai Amma vartoja vaistą, o dabar mes žinome, kad tai nėra vaistas. (Ne taip toli, Richardas važiuoja per Ammos įrašus. Vienu metu Adora turėjo “Amma”, aprūpintą maitinimo vamzdeliu.) Kai Adora yra apačioje, Amma sugeba pasinerti iš savo miegamojo. Ji eina į “Camille” kambarį, kurioje suranda tyrimo bylą, kurioje yra nuotraukos mirusių merginų.

Camille priima Jono į viešbutį, kad šiek tiek atsipalaiduotų, kol jis pasisuks į policiją. Jis klausia, ar gali matyti randus ir juos skaityti. Tai yra pirmas kartas, kai ji jaučiasi, kad ją mato kas nors ir jam nereikia paslėpti. Jis taip pat juostelės, ir galiausiai jie turi lytinius santykius, pavyzdžiui, romane (nors šiek tiek iš eilės). Po to jie liepia kalbėti, kai staiga Camille susidaro įspūdis, kad jie ruošiasi sugauti – ir jie tai daro. “Vickery” ir “Richard” išsiskleidžia ir aptinka juos abu, pusiau nuogi.

Vickery areštuoja Johną, bet Richard lieka pasikalbėti su “Camille”. Jis pasakoja, kad jis jau kurį laiką tyrinėja ją ir tiksliai žino, kas ji yra: girtas ir liemenėlė, nieko ypatingo. Mes nesuprantame šios pastabos apie jų santykius romane, kurioje tik sakoma, kad Ričardas rėkia savo randais. Tačiau kai jis palieka viešbutį serijoje, atrodo, kad jis vis dar mano, kad jie suėmė tinkamą žmogų.

Po to Camille nuveda į Jackie’ą. Ji susiduria su Jackie apie Mariano medicininius failus ir daro išvadą, kad Jackie prašė informacijos apie Mariano medicininius failus ir vėl – ir visada buvo atmestas. Romoje Džekis nurodo, kas atsitiko; serijoje jis yra daug aiškesnis. Jackie, atrodo, žino, ką Adora darė visą laiką. Ir ji taip pat sako Camille’ui, kad Marianas buvo kremuotas, o ne palaidotas. Nebus įmanoma sužinoti, kas nutiko. Camille supranta, kad Jackie visada žinojo, ką Adora daro merginoms, ir niekada nieko nedarė.

Camille išeina iš durų ir ragina Curio namus ir gauna Aileen linijoje: ji sako, kad Adora yra žudikas. Grįžusi namuose, Amma yra vėmimas. Žemyn, Alanas grįžta į savo gyvenimą, galvodamas apie dukterį, kurį jis prarado, tą, kuris serga, ir kaip jis niekada negalėjo apsaugoti bet kurios merginos iš savo žmonos.

Žiūrėk: “Relevance of Aštrūs daiktai Šiandien

Epizodas 8: “Pienas” (oro data: rugpjūčio 26 d.)

Pradžioje Camille grįžta į namus, kur vakarienės metu yra Alanas, Amma ir Adora. Amma vis dar serga, tačiau jie visi švenčia faktą, kad John Keene buvo areštuotas dėl mergaičių žudynių. “Camille” gali pasakyti, kad “Amma” buvo gydoma narkotikais – ji yra apsirengusi kaip “Persephone”, graikų deivė, kuri yra vedama su Hadesu, bet praleidžia pusę metų gyvenimo šalyje su motina. Camille klausia Adoros, ar ji gali šiek tiek pailsėti su savo pusės sesere atgal į St. Louis. Adora yra įtartina, kad mergaitės yra įmantrios. Camille galiausiai susirgusi ant stalo, žlugdydama Adoros rankose, galiausiai patenkindama į motiną ir dukrą ji visada norėjo, kad ji būtų tokia: serga.

Įspūdinga dalis apie šių įvykių televizijos versiją yra tokia aiškesnė prasmė, kaip Camille nori, kad ji galėtų ją mamai rūpintis. Jos aiškumas yra konflikto jausmas knygoje. Bet tai skausmingiau, kai Amy Adams atneša gyvybę ekrane. Kai ji įleidžia Adorą, atrodo, kad ji yra lengvata. Galų gale pjovimas daro visišką prasmę: Camille patyrė žalą, nes norėjo motinos dėmesio. Bet ji sukėlė skausmą tokiu būdu, kad jos mama būtų nebereikalinga.

Grįžęs policijos nuovadoje, Richardas ir Vickeris klausinėja Jono. Skirtingai nei knygoje, atrodo, kad Richardas iš tikrųjų mano, kad tai padarė Jonas. Kai jie pertraukos, Vickery sako Richardui, kad atsiprašo dėl to, kas įvyko su Camille, ir pripažįsta, kad ji yra tokia pati kaip Adora, ta prasme, kad abi moterys nori daug dėmesio. Staiga Richard pradeda atrodyti įmanoma, kad jis nužudė visus. Po to Vickery eina į kirpyklą, kad gautų skutimą ir eina į Alaną, kuris palieka vyrą po to, kai supranta, kad Adora ir Vickery yra kažkas per daug pažįstamų. Knygoje niekada nepakanka galvoje, ir tai malonu matyti, kad jis aiškiai sakė, kad Alanas yra pavydus.

Kai jis grįš į namus, Alanas Adorą randa virtuvėje, maišydamas daiktus ant viryklės. Atrodo, jis žino, kas vyksta. “Nevaikščiok už borto”, – sako jis, tvirtindamas liniją tarp pripažinimo, kad jis žino ir neleidžia. Aukštoje aukštyje Amma užlipo į “Camille” kambarį, o Camille pasakoja jai eiti į Richardą ir pasakyti jam, ką Adora padarė su ja. Amma stengiasi atsikratyti, tačiau ją perėmė Alanas, kuris sako, kad tai ne laikas užeiti ir bandyti padėti jos seseriai.

Viršutiniame aukšte Adora sako Camille’ui apie tai, kaip jos motina ją atmetė. Tai būtų nelengva, nes tai, kad visą laiką Adora šaukštą tiekia savo nuodus. Adora palieka ir sekundę atrodo įmanoma, kad “Camille” mirs, nuskendęs vonia. Bet tada ji turi šį staigų jėgų momentą ir išsitraukia iš vandens – patogiai tuo metu, kai Ričardas atėjo į duris, ieškodamas jos. Alanas vėl įsiskverbia, sakydamas Richardą, kad Camille yra su merginomis, bet atrodo, kad Richardas žino, kad vyksta kažkas keisto: jis nuolat skambina į savo telefoną ir eina tiesiai į balso paštą.

“Camille” sugeba ištraukti save iš vonios ir persikelia per Ammą, kuri manė, kad ji išgelbėjo, bet kas sėdi ant grindų savo kambaryje, atrodo, kad nusprendė likti savo motinos gera mergaitė, nesvarbu, ką jis turi. Ji žlugs ant vonios grindų. Bet tuomet languose pradeda mirti raudonos ir mėlynos spalvos žibintai: policija atvyko kartu su Kariu, kuris, skirtingai nuo romano, išsiaiškina, kas vyksta su “Camille”.

“Amma” ir “Camille” perkelta į ligoninę, kur Ričardas ateina, kad pertrauktų naujienas apie visus Adoros būdus, kurie jiems apsinuodijo. Po to Amma ateina gyventi su “Camille” St. Louis. Ji daro draugus. Jos gyvenimas pradeda atrodyti labiau normalus. Camille yra labai laiminga turėti savo seserį po savo sparnu. Bet ji taip pat priima ją, kad Adora būtų įkalinta, kur Amma ir jų motina kalba per stiklą, o Camille laukia kitoje durų pusėje. Jie vis dar stori kaip vagys. 

Visą laiką Camille dirba apie istoriją apie viską, kas atsitiko su savo mama, ir kodėl ji pasirinko rūpintis Amma. Karija skaityti tai garsiai, ir myli ją. Tą pačią naktį, Camille ir Amma, ir naujas Ammos draugas, visi pietūs su Karija ir jo žmona. Vakarienės metu paaiškėja, kad Amma yra pavydusi savo naujojo draugo, ir ji nenori, kad kas nors konkuruotų su Camille’s meilu. Tą naktį Camilė tamsa Amma į lovą ir Amma klausia, ar Camille nori, kad ji būtų ir rašytojas. Camille atsako, sakydama, kad ji tiesiog nori, kad ji būtų laiminga. Kitą rytą jo drauge Mae niekur nebus. Mae mama ateina į Camille duris ieškodama jos ir sako Camille, kad mergaitės turėjo pirmąją kovą.

Tada “Camille” randa lovatiesės lovatiesę, kurią “Mae” ir “Amma” kartu dirba šiukšliadėžėje. Ji išsitraukia ir nukreipia į lėlių namelį, ir tai, kai ji ją mato, yra dantis, kuris talpinamas po Adoros miniatiūrinio miegamojo lova. Kai ji atrodo arčiau, ji supranta, kad visa grindis yra iš dantukų. Tada Amma vaikšto į kambarį ir žino, kad Camille sužinojo savo paslaptį. “Nepasakyk mamai”, – sako ji, atrodanti ne visai bauginanti, bet šiek tiek susijaudinusi.