Mythbusters: Ar gali formuoti Stretch ženklai būti jūsų DNR dalis?

Strijų yra viena iš paini garsiausių grožio temų – ir tai gali būti dėl to, kad nors jie yra labai dažni, jie savaime yra nenuspėjami pagal prigimtį.

Pirma, mes einame į mitų krūtinę, kaip jie tikrai forma. “Paprasčiau tariant, strijų ženklas yra gilesnių odos sluoksnių randus”, – aiškina dermatologė Dr. Rita Linkner. “Šie sluoksniai yra odos konstrukciniai elementai, kuriuose kolagenas ir elastinas dirba, kad oda būtų elastinga ir elastinga. Jei šie pagrindiniai baltymai yra perkelti, tada formuojasi linijiniai randai”.

Jie taip pat yra dviejų skirtingų strijų tipų. Iš pradžių jos gali pasirodyti uždegtos arba raudonos spalvos, o Linkner sako, kad jie vadinami striae rubra. Tada laikui bėgant jie dažniausiai būna balti ir jiems suteikiamas vardas striae alba.

Taigi kodėl? Yra keletas skirtingų veiksnių, kurie gali pradėti veikti.

“Jos gali atsirasti dėl greito svorio pokyčio. Jos gali atsitikti jaunų moterų ir vyrų augimo spūriams”, – sako dr. Bruce Katz, “Juva Skin & Laser Center” įkūrėjas ir direktorius. “Jos taip pat gali atsirasti, kai žmonės gydosi didelėmis steroidų dozėmis medicinos problemoms, taigi tai paprastai būna taip, kaip jie vystosi.”

SUSIJUSIOS: Ką jūs tikrai turite žinoti apie gydymo strijų

Nors dr. Katzas teigia, kad nėra specifinio geno, susijusio su raumenų formavimu, jis sako, kad dažniausiai jie dirba šeimose, o jų formavime gali būti polinkis.

Tačiau, pasak kosmetikos dermatologo dr. Paul Jarrodo Franko, yra dar viena genetinė sudedamoji dalis, kuri galėtų išgydyti strijų.

“Kai kurie žmonės turi storesnę ar plonesnę odą nei kiti,” sako Frank. “Nors tai yra jautrumas tai, tai yra ir gamtos, ir auginimo dalykas. Jūs galite turėti pačią elastingiausią odą pasaulyje, bet jei turite dvynių komplektą, turite daug daugiau linkme strijų”.

Kalbant apie gydymą, yra tokie produktai kaip Bio Oil ($ 10; target.com), įvairūs drėkikliai, kurie stiprina odos gebėjimą ištempti, ir kelios procedūros, kurios gali visiškai ištrinti.