Kaip teisė ir tvarka: SVU įkvėpė Mariska Hargitay, kad gautų teisingumą išgyvenant nukentėjusiuosius realiuoju gyvenimu

Nuo to laiko, kai ji pirmą kartą buvo paleista Teisė ir tvarka: Specialiųjų aukų tarnyba 1999 m. aktorė, režisierė ir aktyvistė Mariska Hargitay buvo pasiryžusi priimti teisingumą dėl išžaginimo aukų. Savo naujame dokumentiniame filme, Aš esu įrodymaspremjera “HBO” balandžio 16 d., ji susitinka su seksualinės prievartos išgyvenimais ir diskutuoja apie rapsų rinkinių atsilikimą JAV. Čia ji atveria kelionę iš televizijos žvaigždės į advokatą.

Turėjau prasmės anksčiau Teisė ir tvarka: SVU ir mano vaidmuo jam būdavo labiau reikšmingas mano gyvenime nei aš iš pradžių tikėtis. Po to, kai aš pradėjau filmuoti pirmąjį sezoną 1999 m., Buvau kviečiamas vakarieniauti Mt. Sinai ligoninės seksualinio smurto intervencijos programa, skirta šou kūriniui pagerinti, Dick Wolf. Tai buvo pirmas kartas, kai išgirdau seksualinės prievartos statistiką, kuri iki šios dienos atsikėlė į mano kulniukus: kai kuriais savo gyvenimo metais vienas iš trijų moterų teigia, kad vyras ar vaikinas yra fiziškai ar seksualiai prievartaujamas. Aš pradėjau daryti matematikos, kai buvau moterų grupėje, ir aš buvau užpakalis. Ir aš galvoju: “Kodėl ne visi kalba apie tai?”

Aš ieškojau būdų reaguoti ne vien tik pasipiktinęs, todėl nusprendiau tapti išprievartavimo krizių patarėjais, norėdamas daugiau sužinoti. Aš mokiausi save, SVU pradėjo vesti. Beveik prieš 20 metų pokalbis apie seksualinį smurtą buvo labai skirtingas, iš esmės jis nebuvo, tačiau manau, kad pasirodymas padėjo žmonėms daugiau kalbėti apie tai atviriau. Tada pradėjau gauti laiškus iš maitintojo, daugelis iš jų sakydavo: “Tavo pasirodymas išgelbėjo mano gyvenimą. Aš niekam anksčiau niekam nieko niekam niekam nepasakiau “.

Gegužė 2018 Mariska Hargitay BAW - Embed - 2
NBC / Getty Images

Aš norėjau toliau tobulinti savo atsakymą, todėl 2004 m. Pradėjau “Joyful Heart Foundation”, kad padėtų išgyvenusiams išgydyti ir susigrąžinti savo gyvybes. Pagrindinis šio proceso elementas gali būti teisingumo siekimas. Štai kodėl mes išskyrėme rapsų komplekto atsilikimą, šimtus tūkstančių nepatikrintų rinkinių, esančių JAV saugyklose. Tai vis dar yra viena iš šokiruojančių demonstracijų, kaip buvo vertinami šie nusikaltimai ir moterys. Ši šalis. Mes stengiamės priimti visapusius įstatymus visose 50 valstybių [pašalinti neatidėliotinus klausimus].

Akivaizdu, kad be seksualinės prievartos kultūros pokyčių akivaizdu momentas. Aš esu labai dėkingas už atkeliaujančių moterų drąsą, kurie sukūrė pasaulį. Ir aš visada žvelgsiu į šio judėjimo herojus, kaip ir Gloria Steinem. Tai buvo tikrai įkvepiantis daugybės jėgos rodymas, o kolektyvinio pasipiktinimo jėga paskatino šį sunkiai išvystytą pokyčių laiką. Mes turime ir toliau judėti į priekį, bejėgiai ir nenutrūkstamai. Aš nenoriu, kad mano vaikai augtų aukos kaltinime.

Pyktis vis dar yra labai stiprus kuro šaltinis man. Tuo pačiu metu manau, kad viena iš daugelio priežasčių, dėl kurių šis pakeitimas yra toks svarbus, yra tai, kad galiausiai sumažins pažeidžiamumą, kuris, mano manymu, yra didelė galia tiek moterims, tiek vyrams. Gailestingumas ir empatija dėl išgyvenusių žmonių yra gyvybiškai svarbūs šiame procese, dabar labiau nei bet kada. Jums nereikia būti ekspertu, kad galėtumėte pakeisti – aš ne. Klausydamiesi, yra gilios, transformacinės jėgos.

Tai buvo neįtikėtinas privilegija spręsti šiuos klausimus on-and-off screen. Kartais tai taip pat buvo nepaprastai didelė, tačiau kai viskas sunku, ir manau, kad aš negaliu ką nors padaryti, aš visada girdi, kad mano tėvas manęs klausia: “Kodėl taip ne?” Jis visada klausdavo manęs, kai aš buvau jaunesnis, ir tai tikrai mane išmokė, kad niekas negalės man pasakyti, ką aš galiu ar negaliu padaryti.

Gegužė 2018 Mariska Hargitay BAW - Embed - 1
Courtesy HBO

Daugiau informacijos apie “Hargitay” fondą rasite svetainėje joyfulheartfoundation.org ir Norėdami sužinoti daugiau apie išpuolių komplekto atsilikimą, apsilankykite endthebacklog.org. Norėdami gauti daugiau tokių istorijų, paimkite “InStyle” gegužės mėnesio leidimą, dabar kioskų laikmenose ir skaitmeniniam atsisiuntimui.